Луна и Марко го открија името на бебето: Кратко и необично

Еве што рекоа уште пред да се посомневаат дека Џогани ќе остане бремена

Иако Марко Милjковиќ и Луна Џогани немаа идеја дека ќе станат родители ова лето, тие во едно интервју откриле кои имиња се можни за нивното прво дете.

Овие нивни зборови стануваат особено интересни сега, кога Луна со сите ја сподели веста дека е бремена.

- Ми се допаѓа името Лука за момче, тоа е она што го рече Марко, многу ги сакам кратките имиња - додаде Луна.

- Имам повеќе опции за девојче, сакам необични имиња Миа, Лана, Хана ... - заклучи Луна.

- Веќе разговаравме за тоа и предложив неговото име да биде Лука - додава Марко со смеа.


Фото: srbijadanas

Можеби ќе ве интересира:

(ФОТО) Луна Џогани и вереникот во ист стајлинг: Прво појавување по веридбата