Мартин од Некст Тајм ќе стане татко: Среќната вест ја соопшти со преубави фотографии од трудничкото стомаче на сопругата

Музичарот Мартин Филиповски од дуото Некст Тајм објави дека ќе се оствари во улогата на татко

Имено неговата сопруга, ракометарката е бремена со нивното прво дете. Среќниот иден татко ја соопшти веста преку неколку преубави фотографии на социјалните мрежи каде во прв план е трудничкото стомаче.


Неодамна, неговиот брат Стефан ја запроси својата сакана Тинеа.