Месец деца појадувајте го овој коктел и ќе ослабете барем 5 килограми (РЕЦЕПТ)

Овој појадок го решава проблемот со мрзливи црева и запек, согорува масни наслаги и ја нормализира тежината.

По еден месец консумирање на овој коктел, лесно ќе изгубите 3-5 килограми вишок тежина. Тенот, косата и ноктите стануваат здрави и убави, а стомакот полека ќе се стопи.

Состојки:

-300 мл кефир (или јогурт со малку маснотии)

-2 лажици овесна каша

-1 лажичка мелено ленено семе

-1 лажичка какао во прав

-5-7 месести сливи

Подготовка:

Појадокот се подготвува навечер за следниот ден.

Истурете малку зовриена вода (100 ml) врз сливите. Покријте и оставете 5-10 минути. За тоа време, ставете овесна каша, мелено ленено семе и какао во чинија. Додајте кефир и добро измешајте.

Ситно исечкајте ги отстоените сливи (можете да ги испасирате во блендер, вонутрибулет или со рака) и додадете ги во претходната смеса.

Добро измешајте и ставете во фрижидер. Извадете го од фрижидер наутро и уживајте во здрав и вкусен појадок за слабеење. Резултатите ќе бидат видливи наскоро.