Мики Црнокрак славеше роденден на трибините на „Маракана“: Со помалата ќерка навиваа за Црвена ѕвезда

Мики Црнокрак поранешен манекен и сопственик на модното студио „Црнокрак“ славеше роденден.

Со торта и најсаканите жени до него, сопругата Светлана и ќерките Моника и Нина, тој објави фотографија на социјалните мрежи.

Инаку не е тајна дека Мики е љубител на спортот и сака да изгледа квалитетен натпревар, па така 57 -от роденден како фан на фудбалскиот клуб „Црвена ѕвезда“ го прослави на трибините на „Маракана“ во Белград,  заедно со неговата ќерка Нина.

Фото: Фејсбук/Инстаграм