Милан Станковиќ виден во Белград откако се зборуваше дека ќе се замонаши: Вози бесен автомобил во вакво издание

Се здебели, се дружи само со оваа фолк ѕвезда, а вози бесен автомобил

Милан Станковиќ пред неколку години се повлече од светот на естрадата и оттогаш ретко се појавуваше во јавноста. Бидејќи не е дел од јавната сцена во околината каде живее, се шета во широки тренерки, маица и патики и многу се промени.

Како што пренесуваат медиумите, Станковиќ од станот набрзина се упатил до својот луксузен автомобил чија цена е околу 70.000 евра.

- Милан живее далеку од очите на јавноста и воопшто не му недостасува разновидност. Ретко излегува, а најмногу се дружи со пријатели кои не се од светот на музиката. Сепак, тој сака да ужива со Весна Змијанац. Тој е неразделен со неа. Често се гледаат и пијат кафе. Таа го поддржуваше од првиот ден и тие навистина се сакаат и почитуваат – изјавил изворот, повикувајќи се на печатеното издание на „Блиц“.


Како што пишуваат медиумите, Милан сакал да се замонаши во манастирот Подмајне во Црна Гора, а веќе извесно време е посветен на христијанството. Посетува манастири, а своевремено присуствувал на црковно предавање во Невесиње. Пред неколку месеци објавија од манастирот Подамине каде изјавија дека Станковиќ е далеку од тоа да стане послушник и дека останал со нив само заради духовен мир.

Инаку, поранешната девојка и колешка на Милан, Рада Манојловиќ сѐ уште е во контакт со него, па неодамна изјави дека би сакала тој да ѝ се врати на музиката. - Нема да снима ниту со мене. Сега е во други води. Тешко е да го присилиш да се појави на сцената. Се давиме како змија до жаба. Ако е враќање, ако некогаш се јави, ќе го задавам да го снимам тој дует, ќе му биде прв или последен - низ насмевка рече Рада.

Од друга страна, Саша Поповиќ зборуваше за она што се случи пред речиси една и пол деценија, кога изби скандал и Милан Станковиќ го напушти „Гранд“. Еден тогаш мораше да плати 50.000 евра поради прекршување на договорот.

- Тоа е негова одлука. Жал ми е што Милан го напушти Гранд во 2010-та година, односно го раскинавме договорот со него. Жал ми е и што мораше да плати некаква отштета, иако пред тоа од нас доби комплетен албум, му подготвувавме и друг албум. Тогаш му кажав дека сме подготвени да вложиме над 100.000 во тој албум, да му организираме голема турнеја и слично. Не знам кој и зошто го убедил – изјави претходно Саша.

View this post on Instagram

A post shared by MILAN STANKOVIC (@milanstankovic)


На прашањето дали некогаш дознал зошто се случило сето тоа, Саша тврди дека и до ден денес не знае.

- Оттогаш, откако ја раскинавме соработката, тоа беше веднаш по Евровизија во 2010 година... Внимавајте, кога преку „Ѕвездите на Гранд“ некому му давате таква популарност, како што му дадовме, кога ќе му дадете комплетен албум со 8 песни, огромна реклама, можност да оди на Евровизија... Гранд му овозможи, бидејќи Жика и јас разговаравме со Бреговиќ дека тој ќе биде една од трите песни што ги направи Бреговиќ. Знаевме дека ќе победи поради таа СМС. Кога ќе му го дадете сето тоа и кога ќе подготвите нов албум кој во тоа време, пред 13 години, требаше да не чини 100.000 евра, тогаш навистина не разбирам што имаше во неговата глава што го одврати и зошто ја донесе одлуката да го раскине договорот. И, наместо да го добие сето тоа, плати отштета од 50.000 евра - додаде тогаш Поповиќ.

Извор: espreso.rs