Министерката Јагода Шахпаска во фустан кој ќе ја одбележи сезоната: За дами со стил

Фото насловна: Фејсбук/Официјален профил на министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска во јавноста се појавува најчесто облечена во елегантни панталони и сако, односно во класична облека.

По повод одбележувањето на почетокот на новата Швајцарска програма за соработка 2021-2024 година што се оддржа вчера во организација на Швајцарската амбасада, министерката носеше интересен и модерен фустан со цветен дезен.

Горниот дел од фустанот е на преклоп, со ракави кои се пошироки со слободен пад. 

Овој модел на фустан е совршен за овие топли денови и одличен модел за дами кои сакаат да изгледаат елегантно и модерно.

Целокупниот изглед министерката го заокружила со елегантни салонки на висока потпетица во бежова боја и убаво средена коса.

Ретко ја гледаме во вакво идание, но ја охрабруваме почесто да носи фустани бидејќи навистина ја истакнуваат нејзината женственост, нежност и елеганција.


Фото: Фејсбук/Официјален профил на министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска

Можеби ќе ве интересира:

Радмила Шеќеринска демонстрира елеганција во НАТО: Црно за отменост меѓу машкиот свет

Мила Царовска во ист фустан пет пати: Ова е омиленото модно парче на министерката