„Must have“ летни парчиња за жени во четириесеттите

Направете ја вашата летна капсу колекција лесно следејќи ги овие едноставни совети!

Се прашувате како да се облекувате во прекрасните 40-ти во текот на летото и горештините? Секогаш препорачуваме да не се потпирате на таканаречените „модни правила“ и да го носите она што ви стои и прави да се чувствувате удобно. Во исто време, постојат некои основни летни парчиња кои можат да послужат како основа за вашиот личен стил кој постојано се развива.

Со зголемувањето на температурата и потребата секогаш да се чувствувате удобно, но и да изгледате модерно, ви ги претставуваме клучните парчиња кои не треба да изостанат од вашата гардероба ова лето.

1) Удобноста е на прво место: Без разлика дали станува збор за штикли, мини фустан или тесни панталони, ако не се чувствувате удобно, не носете ги!

2) Ласкави ткаенини: Побарајте ткаенини кои ви овозможуваат удобност, како што се лен и памук. Изберете парчиња кои се со лежерен крој и не се лепат за телото.

3) Квалитет над количина: Инвестирајте во безвременски парчиња кои нудат различни стилски опции.

4) Што ви одговара: Сега кога сте во 40-тите, треба да имате прилично добра идеја за боите и кроевите кои најдобро одговараат за вашиот тен и тип на тело.

Погледнете ги нашите предлози во галеријата!

Комбинезони

Комбинезонот е идеално парче кое можете да го носите од утро до вечер доколку го комбинирате со соодветни чевли и аксесоари. Практичен е, но и целосно шик, дава одличен резултат, без многу труд. Изберете модели од лесни ткаенини, во неутрални бои и комбинирајте ги со бели тренерки, сандали или чевли со високи потпетици за вечерните излегувања.

Летни фустани

Паметен начин да додадете боја на вашиот летен изглед е да инвестирате во лесни фустани со светли бои и да ги споите со едноставни, секојдневни додатоци. Нијансите на зајдисонце како портокалова, црвена, жолта се апсолутен тренд на летото 2023 година!


„Statement“ парчиња

Сите сме за едноставност во лето, но оваа сезона е и совршено време да ги носите најспецијалните парчиња од вашата гардероба. Одлучете се за хеклани парчиња, кои ќе бидат „must have“ оваа сезона.


Миди здолништа и проѕирни кошули

Миди здолниште во неутрална боја како црна, бела или каки боја може да биде основа за шик летен аутфит. Спојте ги здолништата со сандали, облоги од платно и преголема памучна кошула наутро или со високи потпетици за поформален изглед.


Макси фустани

Најлесен начин секогаш да имате што да облечете во топлите, летни денови е да имате разновидни едноставни или шарени макси фустани во вашата гардероба. Тие се „цел аутфит“ сами по себе. Осмелете се да ги комбинирате со вашиот омилен пар сандали и дискретни модни додатоци.


Безвременски додатоци

Што се однесува до додатоците, ви препорачуваме парчиња кои секогаш ќе бидат во тренд поради нивниот безвременски дизајн. На пример, пар кожени влечки, рафија чанта и вистинскиот пар наочари ќе бидат ваши секојдневни сојузници во топлите, летни денови и ќе одговараат буквално со сѐ.

Маички

Белите маички едноставно може да се комбинираат со фармерки или бермуди или пак да бидат идеално парче за креирање слоевити аутфити. Носете ги под фустани со удобни балетанки и создадете импресивен изглед.