Ни кратко ни тесно, а е елегантно и заводливо: Асиметричната туника на кралицата Летиција е модна инспирација која ви е потребна

Фото насловна: ANDREWS ARCHIE/ABACA / ABACA PRESS / PROFIMEDIA

Необичното издание на шпанската кралица Летиција зрачи со елеганција

Шпанскиот крал Фелипе Шести и кралицата Летиција вчера во Мадрид присуствуваа на прославата на стогодишнината од отворањето на првата книжарница „Каса дел Либро“.

Оваа компанија моментално има 54 книжарници низ Шпанија и важи за една од најугледните, поради што кралот и кралицата и дадоа почест за прославата еден век од основањето.


Со оглед на важноста на овој настан за шпанската култура, и двајцата беа многу елегантни, а Летиција од Шпанија се појави во едно од најубавите изданија во кои сме ја виделе оваа година.

Имено, кралицата решила да носи нешто необично, но многу елегантно, а изборот паднал на темно портокалов комплет потпишан од шпанска хај-стрит марка.


Изборот на Летиција е комбинација од елегантни панталони со широки и малку разгорени ногавици, со кратки шлицови на дното и необична туника.


Станува збор за долг модел, затворен околу вратот и долги ракави, кој има многу ефективен дијагонален и асиметричен раб. Благодарение на ова, зрачи со елеганција и е многу впечатлива.

Инаку, кралицата овој дводелен сет првпат го носеше во 2019 година, а потоа повторно во 2021 година.


Фото: Инстаграм

Толку убав што една кралица го носи - по петти пат! Како изгледа фустанот од кој Летиција од Шпанија никогаш нема да се откаже?