Не се знае дали е поубав станот крај море или во центарот на престолнината: Нина Бадриќ има вкус, повеќето луѓе можат само да сонуваат за тераса со ваков поглед

Од прозорецот има прекрасен поглед на зеленилото, кое е вистински рај за очи 

Нина Бадриќ со години напорно работи, а сега ужива во плодовите на својот труд и не жали кога е во прашање опремувањето на куќата. Нејзините хитови траат со децении, а таа е посветена на музиката, често настапува и патува.

Меѓутоа, кога сите си заминуваат, а таа останува во своите четири ѕида, Нина ужива да се релаксира во својот дом на Хвар, кој е уреден според најновите трендови во архитектурата.

Прекрасната камена куќа во која преовладува белата боја е местото каде што по настапот одмара и се подготвува за она што ќе ѝ го донесат деновите што претстојат.

Нина во неколку наврати сподели фотографии од својот дом, а благодарение на нив имавме можност да видиме како тој изгледа.

Она што го привлече вниманието на многумина е фактот дека целата куќа е направена од камен, но и покрај тоа има пријатна, семејна атмосфера.

Деталите се она што ја прави посебна оваа куќа, кои пејачката внимателно ги одбрала, купила, или добила од своите пријатели, а кои всушност прават просторот да изгледа автентично и многу убаво.

Освен на оваа куќа, Нина е горда сопственичка на уште еден имот, прекрасен стан во Загреб. Имавме можност да ја видиме и таа куќа на нејзините профили на социјалните мрежи, особено за време на големите празници.


Извор: espreso.rs