Оаза на мирот и љубовта уредена со стил: Погледнете го домот на водителката Деа Ѓурѓевиќ (ФОТО)

Домот на Деа Ѓурѓевиќ и Младен Мијатовиќ е уреден со стил

Кога би го избрале станот од кој зрачи најмногу топлина, веруваме дека ќе победи домот на Деа Ѓурѓевиќ и Младен Мијатовиќ.


Сокриен, а сепак модерно уреден, домот на славниот пар е нивната приватна оаза на мирот, за која водителката своевремено зборуваше во емисијата со Славица Ѓукиќ Дејановиќ.

- Во нашата куќа се чувствувам неоптоварено, целосно опуштено. Ова е основата што ја научив во моето основно семејство, дека мојата куќа треба да биде оаза на мирот и безбедноста. Таму одиме кога сме среќни и кога сме тажни. Успеавме да создадеме база каде што сѐ може да се реши, важно е само да сме секогаш таму – изјави Деа.

На Инстаграм профилот на популарната новинарка имавме можност да видиме како изгледа домот.

Во просторот доминираат модерни парчиња мебел во сиви тонови, а деталите во форма на украсни перничиња даваат свежина во ентериерот.

View this post on Instagram

A post shared by (@deadjurdjevic_official)


За време на празниците домот на Деа Ѓурѓевиќ и Младен Мијатовиќ добива посебен шарм, кога во нивната дневна соба свети луксузна елка покрај која сакаат да прават спомени.

Извор: gloria.rs