„Ова е хорор-филм“: Ана Николиќ се огласи по несреќата и ја покажа повредата на окото


Пејачката Ана Николиќ доживеа несреќа, а на социјалните мрежи се појавија видеа од повредата

Имено, Ана на 12 февруари доцна во вечерните часови се снимала во својот автомобил, како што е наведено во видеото на кое ја покажала раната и крвта на лицето.

- Дали е ова нормално? Ова е хорор-филм. Хичкок не може да го измисли ова. Значи ова не е нормално. Дали знаете дека користев цела ролна тоалетна хартија додека не го прекинав течењето на крв. Од една точка испукана од сувост. Додека се шминкав, ништо посилно и ништо не допрев – истакнала вознемирената Ана, притоа бришејќи ја крвта од лицето.

Инаку, Ана Николиќ ги шокираше своите следбеници кога реши јавно да им се обрати на луѓето кои ја изневерија.

- Околу мене се собраа многу крокодили, толку подмолнi што не ни забележав. Мислеа … Какви аматери и големи оптимисти кои своите верувања ги засноваат на се, освен на факти – напиша таа, и додаде:

- На крајот на краиштата јас сум Ватикан. Благодарам пријатно. Јас сум Ана, се ослободиv од ѓубрињата. Благодарам пријатно.

Потсетуваме, на почетокот на јули минатата година беше објавено видео на кое се гледаат раните кои Ана Николиќ ги има на лицето, а јавноста беше затечена.

Сите се прашуваа за што се работи и која е причината за ваквите промени, па дури се шпекулираше дека тоа се последиците од консумирање прекумерно количество алкохол, додека некои отидоа до степен да кажат дека тоа е последица од употребата на опијати, а пејачката потоа се огласи.

- Огромна благодарност до сите што ми испратија толкава поддршка. Понекогаш не сум ни свесна колку од вас ме сакаат. Знаете дека не зборувам многу за мојот личен живот, што не значи дека не сум поминала низ бури. Различни бури приватни. Не ја прифаќам улогата на жртва и кога сум токму тоа … отсекогаш сум избирала да бидам победник! Но, човекот се уморува и најсилниот паѓа. Не мислам дека она што не те убива те прави посилен. Лузните на лицето се само мал показател за сите исекотини на душата – напишала Ана по видеото кое ја запрепасти јавноста, а потоа го допре и обвинувањето дека се дрогира.

- За мене е срамно и не е на место воопшто да коментирам на тема „дрога“, изјави пејачката меѓу другото.

Фото:instagram/screenshot