Овие здолништа ќе бидат тренд оваа пролет и лето: Ги избравме трите најубави (ФОТО)

Кога најмалку очекуваме, некои заборавени модни парчиња се враќаат и стануваат вистински тренд

Вистина е дека одамна не сме носеле тексас здолништа, но сега е време за нив. Сите водечки модни куќи веќе ги претставија како водечки моден тренд за пролет/лето 2023 година.

Иако многумина тврдат дека тексас здолништата се главен дел од 90-тите, вистината е дека тие првично биле популарни уште во 1970-тите благодарение на хипи модата. Дури подоцна доживеаја преродба во 90-тите и претходните години, а сега доживуваат втора ренесанса!

Она што го сакаат кај нив е нивниот бескраен стајлинг. Совршено можат да одговараат со штикли и патики, џемпери, кошули...

Сега на сите ни е јасно дека мора да ги имаме.
ФОТО: Instagram/Printscreen/stradivarius/zara