Пикси им дозволи на српските фудбалери да си ги видат семејствата: Софија Милошевиќ ужива со синовите покрај Лука Јовиќ (ФОТО)

Во српскиот камп пристигнаа сопругите на фудбалерите, а манекенката Софија Милошевиќ, која дојде во Катар со синовите, ги објави среќните моменти со сопругот Лука Јовиќ

На два дена пред решавачкиот натпревар меѓу Србија и Швајцарија, во кој српските „Орли“ мора да победат доколку сакаат да се пласираат во осминафиналето на Мундијалот, фудбалерите се сретнаа со своите семејства.

View this post on Instagram

A post shared by SOFIA MILO (@sofijamilo)


View this post on Instagram

A post shared by SOFIA MILO (@sofijamilo)


Манекенката Софија Милошевиќ која во Катар дојде со синовите објави фотографии со сопругот Лука Јовиќ. Синот Алексеј ги нахрани мама и тато во ресторанот, а Милошевиќ откри дека малиот син изел дури четири колачи.

Прекрасниот Алексеј доби и бакнеж од тато Лука.

Извор: www.telegraf.rs