По модните утки познатата актерка Хурем конечно го погоди фустанот во Кан: Поентираше на црвениот тепих (ФОТО)

фото: инстаграм

Вечерта во Кан синоќа беше резервирана за хуманитарниот гала настан amfAR. Се појавија бројни познати личности. А меѓу нив е и турско-германската актерка Мерјем Узерли, која по бројните модни промашувања забележа ново модно издание. Овој модел на фустан е најдоброто решение за неа.

Мерјем Узерли позната како Хурем од серијата „Сулејман Величествениот“ носи едноставен светлосин фустан во Кан, кој ја следи линијата на телото, „спуштени раменици“. Актерката изгледа многу гламурозно. Накитот е дискретен, но баш таков и одговара на ваков тоалетата.


Хурем пред неколку дена се прошета низ Канскиот фестивал во интересен фустан, и уште подобар модел на сандали. Таа избра необичен фустан за 18 мај и премиерата на филмот „Indiana Jones And The Dial Of Destiny - part 1“.


Актерката видно го подобрила начинот на облекување, а фустанот во кој синоќа се претстави во Кан е убедливо нејзиниот најдобар стајлинг од овогодинешниот фестивал кој завршува на 27 мај, а започна пред девет дена.

Во галеријата погледнете ги модните изданија на познати гости од вечерашниот настан во Кан! Се истакна и Ева Лонгорија Бастон.

Шеј Мичел