По скандалот дека ја изневерува со дадилката, го покажа сопругот: Сека Алексиќ ги запали социјалните мрежи - Еве како изгледа Вељко (ФОТО)

Пејачката Светлана Сека Алексиќ пред неколку месеци беше мета на гласини дека нејзиниот сопруг Вељко Пиљикиќ, со кој со години е во хармоничен брак и има два сина, ја изневерил со дадилката.

Сека ги демантираше „информациите“ кои кружеа на социјалните мрежи со порака: „Семејството е свето, срам за секој што ќе го допре мојот брак и сопруг. Тие што измислуваат вакви приказни нека се плашат од Бога“, а сега објави слика на која се гледа  Вељко.

Сека го фотографирала својот сопруг кој последниве години имаше долга коса и брада и покажа дека е „тазе“ потстрижен и избричен.

Еве како изгледал Вељко Пиљикиќ пред да го промени имиџот:

А вака изгледа сега:

Фото: Инстаграм
Извор: Mondo.rs