Познати дами кои ги променија веѓите, а со тоа и целосниот изглед: Трансформации кои ќе ве изненадат

Трендовите за обликување на веѓите постојано се менуваат. Во деведесетите беа актуелни тенките веѓи, а последниве години се носеа прави веѓи

На сите жени им е јасно дека со правилно обликување можат целосно да го трансформираат својот изглед и да ги истакнат своите силни страни. Промените во изгледот на веѓите на следните познати дами го илустрираат тоа на совршен начин.

Гвен Стефани се одлучи за пополни веѓи по 90-тите и ерата на тенки веѓи, Адел значително ги дефинираше веѓите и тие сега изгледаат потемни, додека веѓите на Рита Ора од неодамна имаат многу посветол лак отколку кога популарната пејачка ја започна својата кариера.

Понекогаш едвај видливи, слаби, само што не се откинале, па лицето изгледа некако бледо и уморно - вака изгледале многу познати дами додека не откриле микроблејдинг и други техники за корекција на веѓите.

А таа разлика пред и по новите веѓи е навистина значителна, особено кога јасно ќе се споредат фотографиите на холивудските ѕвезди од пред неколку децении и денес.


View this post on Instagram

A post shared by Microblading & PMU Derbyshire (@flawlessbydanielle1)

ФОТО: Printscreen/Instagram