Ревија од убавина на трибините во Катар: Од Лима, Ања, Анастасија, Изабел Гулар до сопругата на Пикси

Многу познати дами беа на трибините на натпреварот меѓу Србија и Бразил во Катар. Тоа беше вистинско шоу за убавина и одличен стил. Погледнете!

На трибините беа сопругата и децата на српскиот тренер Драган Стојковиќ Пикси, Ања, Андреа и Марко.

Ања Валенте и Андреа Стојковиќ пленеа со својата убавина, исто како и нивната мајка Снежана, која воодушеви со својот изглед на Инстаграм, каде беше објавена нејзина фотографија од Катар.

View this post on Instagram

A post shared by WAGS • Sport • Love• (@zene_fudbalera)Натпреварот во живо го следеше славната Бразилка Адриана Лима која пред неколку дена пристигна во Катар.

Ана Антиќ, познатата стилистка и ќерка на легендарниот Радомир Антиќ, даде силна поддршка за српскиот тим.


Долгогодишните пријателки го следеа натпреварот заедно, и беа апсолутно на висина на задачата на модата, што ѝ се очекуваше од нив. Прекрасно и брилијантно стилизирани. Погледнете како изгледаа!

Адријана Лима беше придружувана од нејзините ќерки Сиена и Валентина како и нејзиниот партнер Андре Лемер.


Одличен стил на трибините покажа и пејачката Анастасија Ражнатовиќ, девојката на српскиот фидбалер Немања Гудељ.

View this post on Instagram

A post shared by  A N A S T A S I J A (@raznatovicanastasija)

Насмевка од милион долари и три кренати прсти... Пејачката собра бројни комплименти на својот Инстаграм профил.

Бразилската манекенка Изабел Гулар носеше блескава сина нијанса и модерна многу елегантна фризура.Фото: Инстаграм