Се породи Луна Џогани: На свет дојде Миа

Ќерката на Гаги и Анабела роди бебе со царски рез.

Луна Џогани штотуку се породи, како што дознава 24седум, и роди девојче, Миа.

Луна била пренесена во болницата „Народни фронт“ од нејзиниот сопруг Марко Милjковиќ, каде пристигнала за породување околу 11 часот.

Новопечената мајка, како што истакнува извор близок на 24sedam, е добро расположена и веднаш ја зела во прегратка својата наследничка. 

Нејзините обожаватели со нетрпение чекаат парот наскоро да објави на Инстаграм, како и да ги објави првите фотографии од бебето .

Да потсетиме, Луна и Марко се венчаа во тајност пред нешто помалку од еден месец, а пејачката со нетрпение ја чекаше својата ќерка во текот на целата бременост.

Поради зетот не отиде на венчавката на ќерка си: Анабела призна – Само ќе се изморев таму!