Шехерезад ужива во бременоста: Фотографии од трудничкото стомаче на актерката Бергузар Корел

Бергузар Корел блеска во благословена состојба, овој пат познатата Шехерзад објави фотографии на кои може да се забележи стомакот, и ги воодушеви обожавателите ширум светот. 

Турската актерка Бергузар Корел, која ги освои срцата на публиката со улогата на познатата Шехерезад, на својот Инстаграм профил сподели фотографии на која позира во бикини. Тоа не би било чудно, имајќи го предвид совршеното тело што го има, но овој пат не позираше сама.


На фотографиите јасно се гледа труднички стомак. На споменатата фотографија и се восхитуваа нејзините придружници и пријатели, а за кратко време таа собра голем број „лајкови“ и коментари. Сите се согласија за една работа - Бергузар навистина блеска во благословена состојба. 

За потсетување, турската актерка е омажена за нејзиниот колега Халит Ергенч. И покрај постојаните шпекулации за нивниот развод, парот стави крај на гласините објавувајќи дека очекуваат девојче и докажаа дека нивната љубов е посилна од кога било.


Фото: Инстаграм/Бергузар Корел

Можеби ќе ве интересира:

Стил на денот: Актерката Бергузар во безвременска бела кошула на забавата за откривање на полот на бебето кое го очекува