Синот на Драгана Мирковиќ откри дали се сели во Србија: „Се губат вистинските вредности ако продолжат по овој пат...“

Откако Драгана Мирковиќ објави дека по 24 години брак се разведува од бизнисменот Тони Бијелиќ, во центарот на вниманието се и нивните деца Мануела и Марко.

Наследниците на Драгана пред неколку години започнале самостоен живот во своите станови, а на пејачката и било многу тешко дури кога Тони го напуштил замокот, а децата се вратиле во него.

Марко сега преку Инстаграм се огласи за животот во Виена и откри дали ќе се врати во Србија.

-Ако Австрија продолжи по овој пат, јас наскоро ќеси дојдам дома - ​​изјавил Бијелиќ, а потоа открил што не сака во Австрија, а што во Србија.

- Вистинските вредности се изгубени. Во оваа земја веќе никој не верува во Бог. Девојките гледаат на моделите и инфлуенсерките на „Онли фан“, а мажите не знаат што значи да се биде маж – изјави Марко.

Да потсетиме, Марко го шармираше понежниот пол со својот физички изглед.

Драгана до неодамна не ги покажуваше своите деца во јавност, немаа ни социјални мрежи каде им ја препушти таа одлука, а своите профили ги отвораа кога мислеа дека треба.

Марко неодамна на својот Инстаграм објави видео на кое тренира во теретана и покажа дека е редовен вежбач.

Последен пат во јавноста се појави на концертот на Драгана Мирковиќ, а неговиот изглед и шарм привлекоа големо внимание, особено кај девојките.

Драгана отсекогаш нагласувала колку и значи поддршката од нејзините деца, а иако биле физички разделени одреден период, таа не чувствувала толку многу бидејќи постојано се грижат за неа во секој поглед.

Фото: Инстаграм
Извор: Telegraf.rs