Синот на инфуенсерката Калтрина ја истрижи косата за роденден: 10 години со љубов, смеа и бескрајна радост

Мејкап артистката и инфлуенсерка Калтрина Круезиу го прослави роденденот на нејзиниот син, Уран.

Таа обајви фотографии со синот како од момче со долга коса, за роденденот стана момче со кратка.

„Среќен роденден на мојот неверојатен син кој ми го исполнува животот со толку многу среќа! Славам деценија исполнета со љубов, смеа и бескрајна радост со тебе малечко мое“, напиша Калтрина.

View this post on Instagram

A post shared by Kaltrina Kryeziu (@kaljtrinakrueziu)


Инаку Калтрина покрај тоа што е мејкап артистка и инфлуенсерка таа е професорка по солфеж и диригирање во средното музичко училиште „Илија Николовски - Луј“.

Во интервју за Женски магазин, Калтрина зборуваше за естетските операции и за негување на нејзиниот младешки изглед.

Фото: Инстаграм