Помалиот син на пејачот Димитар полни 1 годинка: Среќен роденден Гаврил

Туѓи деца брзо растат, знаат да кажат многумина, а оваа фраза и не изгледа баш дека е погрешна. Како вчера да беше кога пишувавме дека пејачот Димитар Андоновски стана татко по втор пат ...

Неговото второ синче, или неговата втора среќа, Гаврил денес полни 1 година.


Среќата моја полни 1 година - напиша пејачот на Инстаграм споделувајќи неколку приказни од преслаткото момче.

Помалиот син на Димитар многу личи на баткото Михаил.

View this post on Instagram

A post shared by @dameduleskaДимитар е посветен татко на Михаил и Гаврил и сопруг на Христина, па така често на неговите профили на социјалните мрежи, покрај фотографии од професијата, споделува семејни моменти.


View this post on Instagram

A post shared by @dameduleskaФото: инстаграм