Сите брчки ѝ се познаваат: Цеца користи или не користи ботокс?

Користи ли ботокс една од најпознатите пејачки во регионот и пошироко, или сепак не?

Ова е прашањето кое многумина си го поставија, откако ја видоа фотографијата подолу.


Цеца, важи за дама која редовно се грижи за изгледот, и често се негува, притоа знае да сподели и на социјалните мрежи како ги пополнува брчките.


Популарната пејачка, не крие дека естетските третмани за освежување на нејзината кожа се дел од нејзините ритуали за убавина, а во една прилика напиша:

„Освежување на кожата со витамински коктели и хијалуронска киселина.“ Фолк ѕвездата беше подложена на третман за биоревитализација. Како што велат лекарите, се работи за метода на инјектирање која ја хидрира кожата во најкус можен рок, што значи дека ја подмладува. Оваа процедура ја подобрува бојата на лицето, ја прави кожата помазна и помазна, го намалува интензитетот на пегите (хиперпигментација) и помага во заздравувањето на лузните. Биоревитализацијата се разликува од постапката на нанесување на хијалурон како филер, бидејќи овој метод не само што ги „пополнува“ брчките, јаготките, солзните бразди, туку се бори и со разни проблеми со кожата.ФОТО: Принтскрин јутјуб/Инстаграм