Совршени за лето и стојат со (буквално) сите чевли: Фармерките на Кетрин Зета Џонс за кои возраста и тежината не се важни

фото: Hasan Bratic / Sipa Press / Profimedia


Без разлика дали ви се потребни летни фармерки за секој ден или за специјални пригоди, овој модел нема да ве разочара

Откако уживаа во Кан, Кетрин Зета Џонс и Мајкл Даглас останаа во Европа, а вчера беа видени на Формула 1 трката.

Двојката присуствуваше на отворањето на Канскиот филмски фестивал со нивната ќерка Керис, а Даглас подоцна доби почесна Златна палма за неговиот придонес во филмот и тие продолжуваат да покажуваат колку времето може да направи за нив - години по нивната прва средба, тие изгледаат еднакво заљубени.

За време на прошетката во Монако, Кетрин Зета Џонс и Мајкл Даглас привлекоа големо внимание кај минувачите и папараците, а благодарение на нив го видовме шик секојдневната комбинација што актерката ја избра за оваа пригода.

фото: Hasan Bratic / Sipa Press / Profimedia

Имено таа облече горен дел со морнарски риги и 3/4 ракави и едноставни бели фармерки, кои секогаш се добар избор во потоплите месеци.

Секоја летна сезона белите фармерки се враќаат во одличен стил, како одличен аутфит за сите прилики, а одлично се комбинираат и со сандали со потпетици, удобни еспадрили, балетанки...

Кетрин Зета-Џонс своите светли фармерки ги облече со бели патики од модната куќа „Шанел“, која ја потпишува и чантата и златниот ремен што актерката ги избра за оваа пригода.

Извор: glossy.rs