Спомените ги оставам зад себе, од минатото нема ништо: Прва изјава на Харис Џиновиќ по разводот

Харис Џиновиќ и неговата сопруга Мелина Џиновиќ ставија крај на бракот, по 22 години љубов, а пејачот ја напушти Србија и замина во Јахорина каде имаше закажан настап.

Досега не сакаше да ги коментира наводите за разводот, а како што вели, во овој период има многу повеќе настапи од претходните години, алудирајќи на интересот на јавноста за неговиот приватен живот.

Џиновиќ ги коментираше своите деца, и откри дали му пречи што многу се пишува за Џина, како и нејзините објави на Тикток.

„Јас сум со бендот, децата не одат на моите настапи. Само ако се некогаш во Белград, ако не, колку што знам не одат. Па, тие имаат своја музика“, рече тој, а потоа ги коментираше децата.

-Не ми пречи, што би ми пречело ако некој е убав, особено ако е мое дете. Не се мешам, не се мешам затоа што може да дојде до судир на мислења. Не знам ништо за Тик ток и тие работи, ниту сакам да знам, не ми е време. Сè оставам на неа, млада е, паметна, знае што прави. Ако и оди добро, тогаш е успешна. Ако има атрибути зошто да не биде во јавност. Немам поим што им поминува низ главите кога е мојата музика во прашање. Кој знае што им е во главата – изјавил за ТВ Пинк.

Иако до сега не сакаше да го коментира својот приватен живот, Харис даде кратка изјава за разводот со Мелина.

„Слушам и гледам, не сакам да давам никакви изјави. Прашања за моите лични и интимни работи, семејството. Нема смисла. Не ме засегаат тие наслови бидејќи не е вистина. Медиумите ми се јавија, но не сакав ништо да коментирам“, рече тој.

„Спомените ги оставам зад себе. Нема ништо од минатото... ниту можеш да промениш нешто. Важно е само сегашноста и иднината. На мојата иднина гледам како на светлина... светла иднина“, заклучил пејачот, пишува Story.rs.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб
Извор: Dnevno.rs