,

Сузана Турунџиева направи голема промена: Не е веќе русокоса

Бујната и темна кадрава коса, долго време беше нејзиниот препознатлив печат.

Сузана Турунџиева веќе долги години ја гледаме како русокоса иако во младоста беше препознатлива по темно кафеавата бујна и кадрава коса.

Но, Сузе се одлучи на промена и ја бојадиса косата во потемна кафеава.

Таа сподели фотографија со новата боја на коса заедно со поучен текст за напуштањето на комфорните зони.

View this post on Instagram

A post shared by Сузана Турунџиева (@suzana_turundzieva)Одлично ѝ прилега и оваа боја на коса, а погледнете како изгледала во младоста.

-На жената не треба да ѝ покажуваш колку си јак, но колку си слаб на неа: Сузана Турунџиева искрена
-Мајката и цел живот на грб да ја носиш, пак должен ќе ѝ останеш: Турунџиева емотивно за 80-от роденден на мајка ѝ