Таа е 10 години помлада од него, првата средба ќе ја паметат засекогаш: Како се запознале Андрија Милошевиќ и Александра?

Светки, циркони, театар и се роди љубов која не познава пречки

Познатиот српски актер Андрија Милошевиќ со години е во хармоничен брак со колешката Александра Томиќ, позната како Џеџа. Тие неодамна, по многу мака, станаа родители, а тоа име беше награда за сиот труд што го вложија низ годините за да станат мајка и татко.

За Андрија се знае многу, публиката го засака преку бројни улоги во домашни серии, но мајстор е и на даските кои живот значат. Својата среќа ја најде покрај Александра која исто така е актерка, а која имавме можност да ја видиме како глуми со сопствениот сопруг.

Нивната љубовна приказна е интересна и за неа често се пишуваше во локалните медиуми. Се запознале, каде на друго место освен во театарот. Андрија потоа играше во претставата за деца „Малата сирена“, па за потребите на оваа претстава беше облечен во костим од светки и циркони.


Иако ретко, речиси никогаш јавно не зборуваат за својот приватен живот, имало моменти кога таа зборувала, секогаш со доза на хумор, за моментот кога го запознала сопругот.

- Не мислев ништо спектакуларно за него. Се запознавме кога дојдов да ја одиграм детската театарска претстава „Малата сирена“ во театарот „Бошко Буха“. Штотуку ја завршив академијата, а тој беше многу љубезен и фин. Подоцна, кога почнавме да излегуваме, влијаев да се облекува подобро. Од кога сме во врска, тој станува сѐ подобар и подобар во облекувањето, што е огромен комплимент за мене. Нема повеќе светки, циркони и шарени змејови. Укинати се - се пошегува еднаш Александра потсетувајќи се на првата средба со Андрија.

Со оглед на тоа што и двајцата се актери, тие се многу свесни што подразбира овој вид на работа. Токму затоа се трудат секогаш да бидат меѓусебна поддршка, да не се оптоваруваат. Се чини дека можеби ова е клучот на нивната десетгодишна љубовна приказна.

- Како и сите луѓе, мораме да правиме компромиси. Водиме многу брз живот и немаме време многу да се расправаме, но како и сите парови се прилагодуваме на дадени ситуации кои животот ни ги наметнува. Се случува два дена да не се видиме, но затоа се обидуваме да поминеме неколку часа заедно другите пет. Не си ги отежнуваме работите еден на друг, го живееме животот како што сакаме. Ни недостасува заедничкото време, но на крајот сè се вклопува. Имаме време да одвоиме за нашите пријатели и за нас двајца - изјави еднаш за медиумите Андрија Милошевиќ.

View this post on Instagram

A post shared by Aleksandra Tomic (@_djedja_)


Овој симпатичен пар со години се борел за потомство, а како што вели Александра, со нивното дете дошло и остварување на сите соништа.

- Сакам и ќе биде. Животот те води во различни правци и патишта, а потоа доаѓаш во момент кога го мислиш тоа. Всушност, навистина треба да го живеете животот без калкулации. Тоа е поентата на приказната. Ништо не можеш да пресметаш, особено не децата. Сè мора да потекнува од љубовта. Немам правило за воспитување деца. Знам каква ќе бидам - ​​ќе бидам како топло чоколадо за детето - рече еднаш актерот, а потоа минатата година стигна најубавата вест - дека Александра е бремена.

Актерката се породи во февруари минатата година и го роди синот Реља.

- Се трудам да бидам опуштена. Но секако има моменти на загриженост и слични чувства. Како и секоја мајка, имам тони ритуали со моето дете. Сето тоа се нормални работи. На Андрија му оди одлично. Тоа го сакавме, па одлично му оди – изјави неодамна за „Стори“ Александра Томиќ.

Извор: глоси.рс