Тијана секогаш откачена- сподели досега невидени фотки: Бебе, манекенка на море и семејна

Тијана Дапчевиќ повторно „нурна“ во семејните албуми и со јавноста сподели интересни стари и досега невидени фотографии од неа и од нејзината сестра Тамара.

На едната фотка таа е бебе, на другата е фотографирана кога била околу 6 години, а на последната е заедно со татко ѝ и Тамара.


Пејачката во описот на објавата напиша: „Пак копам по стари фотографии... на првата сум само бебе, на втората сум мала од предучилишна возраст (манекенка на море), а на третата сум со Таџ и Тамара“.

Објавата и фотографиите кои ги сподели Тијана наидоа на многу позитивни коментари од следбениците, но и од многу нејзини пријатели и блиски познати личности. Калиопи под објавата напиша: „Од третата фотка, ми влезе во животот, па се до денес“, Панчо од дуото ДНК пак истакна: „Мислиш на третата е Вук со Велко и Тамара“, па се нижеа и другите коментари: „Какви родители, такви деца“, „Убава фамилија“, „Прекрасно“..

Инаку, пред 10-тина дека Тијана сподели фотографија од пред 20 години, но овој пат од неа и нејзиниот сопруг Милан. Како изгледала пејачката пред две децении, погледнете овде.


Фото: Инстаграм/Тијана Дапчевиќ

Тијана Дапчевиќ стана баба: Со оваа вест ги шокираше своите обожаватели, но во исто време и ги разнежни (ФОТО)