Ваква не сте ја виделе: Марјана Станојковска ја истакна цела женственост со еден потег

Елеганцијата е тренд кој никогаш не излегува од мода, ова го потврдува и најпозната нашата водителка Марјана Станојковска која облечена во црн, тесен фустан позира со скрстени нозе, како што и доликува на една дама.

„Никогаш не сум видела елеганцијата да излезе од мода“, напиша Марјана под објавата.

„Светско, а наше“, „Изгледаш фантастично“, се дел од коментарите на нејзините следбеници.

Водителката е позната по тоа дека негува елегантен стил на облекување со оглед на тоа што е „лото девојка“ па често можеме да ја видиме во фустани кои го истакнуваат нејзиното тело, надополнето со нејзината долга блонди коса.

Фото: Фејсбук