Веќе нема да препознаете која е мајка, а која е ќерка: Љупка Митрова има достојна модна наследничка

Струмичанката Љупка Митрова важи за една од највлијателните модни блогерки во нашата земја, и иако нејзиниот изглед воопшто не ја издава, таа е мајка на две прекрасни деца

Елена и Сандра ги делат само две години разлика, а уште од мали години и двете се изложени пред очите на јавноста. 

Овој пат Љупка објави видео со поголемата ќерка Елена, која е веќе тинејџерка со свој стил.

Имено Љупка и Елена влегуваат во лифт, со многу сличен стајлинг- што и би се запрашале, која е мајката а која е ќерката

View this post on Instagram

A post shared by (@ljupka_mitrova)


Повеќе фотографии од Елена: