За оваа трансформација биле потребни 5 часа и 30.000 кристали: Можете ли да препознаете која пејачка се крие под оваа маска која ги шокираше Парижаните и светот?

Познатата модна куќа „Schiaparelli“ синоќа на Модната недела во Париз претстави нова колекција, а една гостинка се истакна со повеќе од ексцентричен стајлинг. Дали ќе можете да ја препознаете?

Во однос на ексцентричниот стајлинг, таа ја надмина дури и Кајли Џенер. И ги оправда очекувањата бидејќи со претходните модни изданија покажа дека е мајстор за модни шокови.

View this post on Instagram

A post shared by  (@dojacat_planet)


Пејачката беше во црвено, буквално од глава до пети. Црвениот сатенски корсет во комбинација со прекрасно здолниште со мониста и чизми до колена сигурно немаше да изгледа толку необично да не беа црвената боја и кристалите на нејзината кожа (забележете ги зашилените прсти на чевлите).

- Соработката со неверојатно талентираните Доџа Кет и Daniel Rosebery беше исто така апсолутно задоволство. Нејзиното трпение и посветеност додека се подготвуваше четири часа и 58 минути за да ја создаде оваа креација, покриена со повеќе од 30.000 рачно нанесени кристали Сваровски, беше навистина инспиративна. - изјави за Vogue шминкерот Пет Мекграт.

View this post on Instagram

A post shared by Holly Would Talk (@hollywouldtalk)


Дали успеавте да ја препознаете познатата раперка чие вистинско име е Амалија Дламини?

Беше потребно и трпение и храброст да се појави во вакво издание што ги шокираше Парижаните и публиката во Градот на светлината, а потоа и светот. Инаку во модата ваквата екстраваганција е повеќе од пожелна и за многумина сосема вообичаена глетка.

View this post on Instagram

A post shared by Just Jared (@justjared)


Пред да се појави во Париз, Доџа Кат се соочила со смртни закани од „фан“ откако го блокирала од приватен разговор на интернет, пренесува TMZ. „Се гледаме наскоро“, ѝ испратил заканувачка порака, а потоа случајот го презел полицискиот оддел во Лос Анџелес.


Фото: Инстаграм