„Живееш во куќа соѕидана со убиени и ограбени Бошњаци, Хрвати, Срби: Карлеуша повторно распали по Цеца

Српските sвезди Јелена Карлеуша и Светлана Цеца Ражнатовиќ со години се тужат на суд и се чини дека никогаш нема да ги решат несогласувањата.

И иако одамна не сме чуле ништо за нивните драми, сега Карлеуша отворено ја нападна својата најголема непријателка на својот Инстаграм профил.

„Со години се бранев на суд од перфидните напади на оваа жена, не можев да ја разберам Србија, која во минатото величеше позната по криминал и полицајски лисици, жена која беше тесно поврзана со убијците на Зоран Џинѓиќ, сопругата на воен злосторник која живее во куќа изградена од убиените и ограбени Бошњаци, Хрвати, Срби ... Јас бев во стилот на WTF СРБИЈА? “, започна Јелена во својата приказна

„Ме повреди неправдата затоа што медиумите перфидно секогаш ме покажуваа како негативец, иако не стапнав на мравка и ја величеа затворската птица што собра ефтини примитивни поени на штета на наводниот патриотизам и голема Србија. пее под шатор и во кафулиња, сега кога постои во медиумите само ако се прилепи до мене, чувствувам сожалување. Времето и кармата решаваат сè “, напиша Јелена покрај фотографијата на Цеца во виолетов фустан.

Инаку, пејачите почнаа да се судат кога Јелена изјави дека Цеца е одговорна за убиството на Зоран Давидовиќ Чанда, тогашниот вереник на Јелена.

Извор: RTL.hr

Фото. Инстаграм