Анѓелка Прпиќ повеќе не се крие, се појави јавно со новото момче: Не можеше да ја тргне насмевката од лицето поради несудениот кум

Анѓелка Прпиќ јавно со ново момче - ги демантираат гласините или решија да престанат да се кријат и слободно да уживаат во љубовта?

За Анѓелка Прпиќ со денови се пишува во медиумите во соседството поради наводна афера со близок пријател и несуден кум на нејзиниот поранешен сопруг Дарио. Иако актерката неколку пати гостуваше во емисии откако се најде во центарот на скандалот, ништо конкретно не коментираше на оваа тема.

Сепак, иако во последно време ретко се огласува на социјалните мрежи, на Инстаграм се појави фотографија на која Анѓелка е со мажот со кој медиумите ја поврзуваат и пишуваат за нејзината наводна бременост со него.

Имено, актерката Тихана Лазовиќ Трифуновиќ, инаку сопруга на Бранислав Трифуновиќ, на својата приказна објави фотографија на која е со сопругот во друштво на Анѓелка Прпиќ и нејзиниот „нов избраник“, а друштво им правеа и водителките Марија Килибарда и Славко Белеслин, што е нивно прво јавно појавување заедно по многубројните гласини. 

- Среќен роденден, љубов! Среќен роденден на Славко! Ве сакам дечки! – напиша Тихана.

Ако може да се процени од фотографијата, Анѓелка не ја симна насмевката од лицето, а целата екипа одлично се забавувала.

Бурата во јавноста се‘ уште не стивнува, а секојдневно излегуваат нови детали за нејзината наводна романса со добар пријател на нејзиниот поранешен сопруг Дарио, инаку несуден кум, бидејќи М.Ж. требало да се ожени со девојката со која бил 11 години.


- Мислам дека нормален човек не се навикнува на овие работи. Зошто би се навикнале на грдото и примитивното? Не сакам ни да се навикнам. Но, од друга страна, не е работата да не се види шумата од дрвјата. Сега темата сум јас, утре ќе бидеш ти, но се работи за нарушен компас. Страшно е што не ме засега само мене, туку и моето семејство и моето дете, туку Боже мој, што не не убива, не‘ прави посилни - беше единствениот коментар на Анѓелка за оваа ситуација.

Таа, исто така, ретко зборуваше за нејзиниот поранешен сопруг, обидувајќи се да ја заштити својата приватност од јавноста. Меѓутоа, таа еднаш откри дека тој мислел дека таа е сосема поинаква од она што го глуми.

- Тој навистина мисли дека јас сум сосема поинаква од улогата - изјавила таа еднаш. Дека сум досадна, неинтересна, се различно од она што се однесувам. Тој е во стил: „Измамник си, луѓето не можат да сфатат колку ми е досаден животот со тебе“ – изјавила актерката во една прилика за „Србија данас“.


Фото: Инстаграм/ 

Извор: стилкурир

Ова е братот на Анѓелка Прпиќ: Таа е на мета на јавноста, а тој е уметник и живее повлечен живот! (ФОТО)