Бајковита венчаница и раскошна церемонија: Внуката на принцезата Дајана се омажи за 32 години постар моден тајкун (ФОТО)

Внуката на најсаканата британска принцеза, Лејди Ди, застана на лудиот камен!
На раскошна церемонија и во бајковита венчаница од чипка со потпис на „Долче и Габана“, Лејди Кити воодушеви на најважниот ден од нејзиниот живот. 

Лејди Кити Спенсер (30), внука на покојната принцеза Дајана, се омажи за модниот тајкун Мајкл Луис (62) во саботата на раскошна церемонија одржана во луксузната вила Алобрандини, во Рим пред бројни познати личности на високи функции.

Лејди Кити, најстарата од четирите деца на Чарлс Спенсер, блескаше во прекрасна венчаница од тантела „Долче и Габана“ инспирирана од украсите на Викторија.


На почетокот на годината, Кити беше прогласена за амбасадорка на познатата модна марка.

„Кога ги носам нивните парчиња, ја чувствувам нивната страст“, ​​рече таа тогаш.

Невестата носеше и тијара, како онаа што Лејди Ди ја носеше на нејзината венчавка со принцот Чарлс.

Меѓу гостите беа нејзините сестри, близнаците Елиза и Амели, првата британка Маркиза Ема Вајмут со нејзиниот сопруг Кивлинг Тина, пејачката Пикси Лот со нејзиниот партнер, моделот Оливер Чешир, сопругата на Идрис Елба, Сабрина и други...

Кити и Мајкл се во врска од 2018 година, а тие се верија на крајот на 2019 година.

фото:Profimedia 

Пред врската со тајкунот, Кити беше во романса со друг постар човек, магнатот Никола Баратиери ди Сан Пјетро, ​​кој ја остави Кити во 2017 година поради романса со актерката Лиз Харли.

извор:stil.kurir.rs

Поврзани вести:

Откриени стиховите на песната под скулптурата на Лејди Ди: Имаат посебно значење за нејзините синови и за неа

Последните желби не ѝ се остварија: Кој и зошто го смени тестаментот на принцезата Дајана по нејзината смрт?


Направете нешто добро и не очекувајте награда за тоа: Најдобрите цитати на никогаш незаборавената принцеза Дајана