Биди како Кејт Мидлтон: 5 лекции за кралски манири што секоја жена треба да ги знае

Кејт Мидлтон изгледа како да е родена кралска личност. Движењето, манирите, социјалните квалитети - Војвотката остава впечаток дека сите овие работи се сосема природни и лесни за примена. Се разбира, тоа воопшто не е точно.

Па, можеби не сме членови на кралското семејство, но тоа не значи дека не треба да се стремиме да бидеме како нив - дипломати, елегантни и љубезни.

Ви презентираме 5 правила по кралски манири што можеме да ги примениме во нашето секојдневие:Научете да седите на стол како член на кралското семејство. Седнете исправено и не ги прекрстувајте нозете - оставете ги да стојат една до друга и навалени во една насока.Носете ја чантата како војвотка. Држете ја пред себе и со двете раце. Кога треба да седнете, поставете ја чантата помеѓу задниот дел од столот и грбот.Вистинската жена зрачи со грациозност и елеганција, дури и ако е облечена во спортска облека или ако излегува од автомобил со високи непријатни чевли.Бидете воспитани и љубезни, дури и кон оние што не ви одговараат со иста добра волја. Добрите манири никогаш не излегуваат од мода.


Избирајте ги вашите зборови внимателно и избегнувајте употреба на жаргон и цинизам. Обидете се да кажете „Извинете“ наместо „Опа“.


Извор: edna.bg

Фото: Getty

(ФОТО) Стајлинг за чиста десетка: Кејт Мидлтон во совршена летна комбинација

(ФОТО) Кејт Мидлтон повторно рециклира: Убедливо најомиленото парче облека на британската принцеза