Часовник на неделата: Calvin Klein Wavy - модерна комбинација на часовник и накит за урбани жени

Софистициран, елегантен и минималистички дизајн.

За жените кои сакаат да изгледаат урбано и модерно во секоја прилика, Calvin Klein Wavy е вистинскиот избор за нив.

Покрај функционалноста, часовникот игра улога и на накит кој ќе обожавате да го носите во секоја прилика.


Calvin Klein Wavy е одлична модерна комбинација на часовник и накит за урбаната жена која сака да изгледа убаво.

*кликнете на фотографијата за повеќе информации

Часовникот е достапен во повеќе комбинации, а ќе го пронајдете во продавниците на Божиновски, или он лајн на нивната веб страна.

Доколку сте љубител на повпечатливи часовници, погледнете го иконскиот „Constellation OMEGA“, кој е сѐ што ѝ треба на една жена или Calvin Klein Rise - суптилен додаток за безвременска елеганција.
Погледнете го и уникатниот HATE 2 LOVE на „SWATCH“, кој претставува вистински ролеркостер од емоции. Тука е и  Tissot T-My Lady за силни жени кои сакаат да се сакани и поседуваат нескротлива моќ, како и атрактивниот „CALVIN KLEIN“ кој ќе ве освои на прв поглед или пак  TISSOT Lovely Square за жени кои се заљубени во безвременскиот гламур, но и  Tissot PR 100 Sport Chic - совршен придружник на сите ваши авантури.