(ФОТО) ГРУЕВСКИ НА ПРОШЕТКА НИЗ БУДИМПЕШТА?

Поранешниот македонски премиер Никола Груевски по кого е распишана потерница заради издржување на двегодишна затворска казна конечно е „уловен“  во Будимпешта? На „твитер“ пред малку е споделена  фотографија, но засега не е потврдена автентичноста на истата.

„Здраво г-не Груевски, сте за едно кафенце?“, напишал извесен Сплинтер под сликата која веќе почна да се шерува и коментира на социјалните мрежи.

Оригиналната објава можете да ја видите ОВДЕ.