(ФОТО) Модерна трудница: Нора Шаќири во широк фустан идеален за бременоста

Водителката и новинар Нора Шаќири- Марковиќ која сега работи во Министерството за култура, пред една недела на својот профил на Инстаграм, објави фотографија со сопругот Марко Марковиќ, на која ја откри приновата која ги очекува. 

Имено таа е бремена, а нејзиниот откачен и модерен стил го истканува и во деновите од бременоста.

Нора преферира удобност во својата бременост, па затоа избира да биде едноставна во ефектни бои. Широките фустани се нејзинт фаворит, а од својата огромна црвена чанта не се одвојува.

За својот сопруг, во претходно интервју за Женски магазин, таа изјави дека се појавил во нејзиниот живот во вистинско време.


Може да ве интересира и : 

(ФОТО) ФАТИМЕ ФЕТАИ И НОРА ШАЌИРИ: Ние сме како сестри