(ФОТО) Повеќе не е црна: Зорица Заева конечно смени боја на коса

Зорица Зева, сопругата на претседателот на СДСМ, конечно реши да ја смени бојата на својата коса и стана бринета.

Веста ја сподели нејзиниот долгогодишен стилист Драган Гоцев- Даци, од Струмица.

Мора да признаеме дека го направила правилиниот избор, и дека оваа боја на коса ѝ прилега совршено, дури и дава и помладешки изглед.

За неа се знаеше дека црната коса и црвениот кармин ѝ се заштитен знак. Низ годините не ја менуваше бојата на косата.

- Се облекува така како што се чувствува, обожава исчистени линии, едноставна е, но и според тоа каков стајлинг ѝ  наметнува настанот  на којшто треба да се појави- изјави во една прилика Даци за Заева.