(ФОТО) Принцот Џорџ денес полни 6 години: Мама Кејт сподели негови портрети

Првото дете на принцот Вилијам и војводката Кејт Мидлтон, принцот Џорџ денес полни 6 години. По тој повод Кенсингтонската палата, веќе традиционално, објави нови фотографии од момчето. 

Станува збор за две фотографии, направени во градината на палатата. Малиот принц е фотографиран од неговата мајка. Кралското семејство по тој повод на службениот Твитер профил ги сподели фотографиите, а истите можете да ги видите на Hashtag.mk