(ФОТО) Шармантната Адел: Во природно издание и подмладена, повторно изненадува

Иако нејзината трансформација беше во екот на јавноста пред неколку месеци, се уште не сме навикнати на новиот изглед на шармантната музичка суперsвезда.

Британската пејачка Адел и нејзините изгубени околу 50 килограми несомнено го одбележаа изминатиот период кога станува збор за светот на славните!

Убавата Лондончанка, која реши да се промени по разводот, па почна да тренира и да јаде поздраво сега е речиси непрепознатлива.

Бидејќи таа не е голема обожавателка на социјалните мрежи и не излегува премногу на јавни настани, немаме можност да ја гледаме често Адел, така што секоја фотографија што се појавува во јавноста е вистински бум за нејзините фанови.

Адел ни даде нова можност да и аплаудираме, викендот, кога објави фотографија на Инстаграм посветена на Бијонсе, колешка чијашто жестока обожавателка е таа. Имено, Адел позираше во маица со принт идентичен со оној што го носи Бијонсе во видеото во кое го промовира својот нов „филмски албум“

- Благодараме кралице, што секогаш не правиш да се чувствуваме сакани со твојата уметност - напиша Адел, а нејзините обожаватели коментираа повикувајќи ја да нè израдува со нови песни и секако со бројни комплименти за нејзиниот младалачки изглед.

извор: glossy.rs
(ФОТО) Изгледа неверојатно: Адел ја покажа новата фигура