(ФОТО) Што да купите пред да одите на одмор?

За на одмор имајте си летен фустан, посебно оние со разголени рамена се впечатливи. 

Маица која се врзува е идеална за летни одмори. 

Кимоно, можете да го носите со костим за капење или со фармерки или бермуди. 

Голема крпа за плажа е задолжителна. 


Торба за на плажа се вклопува во летната гардероба. Можете да ја носите и кога не сте на плажа.