(ГАЛЕРИЈА) Згодна мама: Шминкерката Фросина Фран Ангеловска ужива во мајчинството

Познатата модна дизајнерка, стилистка, шминкерка и сопственичка на модното студио „Фран“, Фросина Ангеловска веќе осум месеци ужива во мајчинството.

Таа и нејзиниот партнер се остварија во улогата на родители на преслаткото синче.

Имено тие во моментов се на летен одмор, од кој споделуваат фотографии на социјалните мрежи.


- Иако оваа година немам тело за лето, имам другарче за плажа и тоа го прави животот далеку подобар- стои под една од емотивните фотографии со синчето.