Гоца Тржан откри болни детали од животот: Зборуваше за Лена, па го спомна Иван Маринковиќ

Гоца истакна дека нејзината ќерка има татко од нејзината четиригодишна возраст

Гоца Тржан беше во брак со сегашниот член на „Задруга“, Иван Маринковиќ, со кој ја доби ќерката Лена. Пејачката по разводот се омажи за тапанарот Раша Новаковиќ, кој, како што истакнува, е посветен татко.

Имено, Гоца во едно интервју истакнала дека нејзината ќерка е со татко и од нејзината четиригодишна возраст.

- Дали твојата Лена имаше татко покрај себе? - праша водителот.

- Па, таа има татко од четиригодишна возраст, откако јас и Радомир сме заедно, од тогаш, и толку. Едноставно, и таа и јас имаме среќа што тој дојде во нашите животи, што Лена има татковска фигура во куќата која е здрава и нормална, покажува љубов кон мајка ѝ и голема љубов кон неа. Здраво дете потекнува од здраво семејство и среќно семејство каде и мајката и таткото се среќни луѓе и тоа не мора да значи дека и двајцата мора да бидат биолошки родители – изјави пејачката во една емисија.


Да потсетиме, Гоца во неколку наврати зборуваше за врската на Иван со неговата ќерка.

- Лена не ни знае дека татко ѝ ја спомнува во реалното шоу, ние не го гледаме, ниту пак чита весник, целосно сме се изолирале од таа страна. Не ја злоупотребувам во ниту една смисла во јавниот живот, мислам дека никој не треба да го злоупотребува нејзиното име и не го дозволувам тоа. Моето дете не сака да биде популарно, не сака да се фотографира, досега одбив толку многу насловни страници, бидејќи не сака да се фотографира со мене, и мило ми е, но понекогаш се чувствувам виновна, затоа што го имам оној став „дали се срами од мене“. Всушност, јас навистина го почитувам тој нејзин став, бидејќи таа не сака да биде позната по мене и тоа е сосема во ред“, изјави таа неодамна за „Блиц“.

Инаку, Иван Маринковиќ ѝ направи дете на Миљана Кулиќ во „Парови“ и го добија синот Жељко, кого првпат го виде неодамна во реалното шоу.