„Мајката на Хана ја гледав како своја“: Данијела Мартиновиќ открива што мисли сега за новото семејство на нејзиното поранешното момче

Пејачката Данијела Мартиновиќ гостуваше во серијата на ХРТ „Заувиек автор“, која зборува за животот и кариерата на авторите на музика или текст, а тема беше Вјекослава Хуљиќ.

Данијела Мартиновиќ проговори за Вјекослава Хуљиќ сопруга на познатиот музичар Тончи Хуљиќ и нејзината соработка и покрај тоа што ќерката на Тончи и на Вјекослава, Хана се омажи за нејзиниот поранешен партнер Петар Грашо.

-Вјекослава ја познавам од мојата 19-та година, односно кога дојдов во „Магазин“. Тоа беше многу, многу голем залак по Љиљана Николовска, која според мене сè уште е една од најдобрите пејачки на овие простори на сите времиња, рече Даниела.

Таа додаде дека првиот албум на групата „Магазин“ бил отскочна даска за Вјекослава Хуљиќ.

- Ја отвори големата врата во која влезе и која остана отворена засекогаш, додаде Данијела и нагласи дека во младоста на Вјекослава гледала како на втора мајка.

- Кога почнував, чувствував некаква женска сигурност во неа и знаев многупати, особено на фестивалите кога ќе се видиме, кога ќе не бодри, ќе седнев во скут кај неа и навистина беше толку природно. Чувствував некаква мајчинска сигурност во нејзиниот скут. И сфатив дека подоцна тоа нема никаква врска со годините, едноставно го имаш во себе и го шириш, изјави Данијела.

И Вјекослава имаше само убави зборови за Даниела.

- Кога влезе во бендот, Данијела беше многу млада и беше во бендот околу осум, девет години, а кога си замина, нејзината самостојна кариера испадна многу луксузна кариера. Всушност, во 90-тите таа беше можеби најголемата поп-ѕвезда и нејзиниот албум беше најпродаваниот албум во тоа време со хитовите, изјавила сопругата на Тончи Хуљиќ.

View this post on Instagram

A post shared by showbuzz.hr (@showbuzzhr)


Пејачката Данијела Мартиновиќ по раскинувањето со Петар Грашо влезе во врска со Јосип Плавиќ, поранешен криминален инспектор.

Данијела го инспирирала својот партнер да и се врати на музиката, а настапува со бендот „Изван закана“, па сега емотивните партнери делат уште една заедничка страст.

Пејачката своевремено за медиумите проговори за љубовта кон Јосип, откривајќи што навистина мисли за него:

- Навистина ми е тешко да зборувам за Јосип бидејќи никогаш не сум имала можност да запознаам таков човек. Тој е мое засолниште, мое безбедно пристаниште и моја поддршка.

Популарниот пејач Петар Грашо денеска е во брак со ќерката на Тончи Хуљиќ, Хана Хуљиќ, која е 14 години помлада од него и со која ја има ќерката Алба.

Фото: Инстаграм
Извор: Blic.rs