Милошоски годинава ќе биде побогат, доаѓа уште една принова во семејството на пратеникот

Пратеникот од редовите на ВМРО ДПМНЕ Антонио Милошоски кој пред две години го доби четвртото дете, пролетва ќе стане татко на уште едно.

Милошоски и неговата сопруга Симона ќе станат побогати за уште едно детенце, потврди пратеникот за Фактор.

Повеќе детали за убавата вест што ја сподели пратеникот прочитајте на Фактор.