Најнежната фотографија што ќе ја видите денес: Милионерот Џанлука Ваки доби ќерка со 27 години помладата сопруга

Популарниот италијански плејбој и милионер Џанлука Ваки (52) ја објави среќната вест дека тој и неговата сопруга Шерон Фонсека (25) го добија своето прво дете.

Парот цела бременост ја поминаа со танц.

На ќеркичката и го дадоа името Блу Ерусалема Ваки, а среќниот татко сподели и видео и фотографи и напиша: 

„Таа е со нас… Јас и Шерон сме среќни да објавиме дека утрово се роди нашата ќерка Блу Ерусалема Ваки. Фала му на Бога, таа е здрава и ние едноставно веќе ја сакаме повеќе од нашите животи“.

View this post on Instagram

She is with us... Sharon and I are happy to announce that this morning our daughter, Blu Jerusalema Vacchi, was born. Thanks God she is healthy and we are simply already loving her more than our lives. Gianluca & Sharon Ya esta con nosotros... Sharon y yo estamos felices de compartir con ustedes que esta mañana, recibimos a nuestra hija, Blu Jerusalema Vacchi. Gracias a Dios esta sana. Y ya la amamos mas que a nuestras vidas. Gianluca y Sharon @sharfonseca #gvlifestyle

A post shared by Gianluca Vacchi (@gianlucavacchi) on