Небахат Чехре објави фотографија и никој не може да верува како изгледа: Кој би помислил дека е на прагот на 9-тата деценија?

Небахат Чехре важи за една од најдобрите турски актерки, а нејзината убавина остава без здив иако оваа година наполни 79 години

Султанката Ајша Хагса Валиде ни е позната од популарната серија „Сулејман Величествениот“, а нејзиниот лик маестрално го одигра Небахат Чехре, една од најдобрите турски актерки.

Турската актерка направи долга пауза по овој лик, а потоа се врати на малите екрани во серијата „Љубов и пари“, а сите се воодушевени од нејзиниот изглед, со оглед на тоа што таа годинава полни 79 години.

Всушност, не би ѝ дале повеќе од педесет години, а нејзината убавина сè уште плени.

View this post on Instagram

A post shared by(@nebahatcehre)


Небахат уште од мали нозе ја красела нереална убавица, па на само 15 години била Мис на Турција и ја претставувала својата земја во Лондон во 1960-та година.

Додека работела како модел, ја забележале многу режисери и почнала да добива понуди за улоги во филмови и серии, со што започнала и многу успешна актерска кариера.

View this post on Instagram

A post shared by(@nebahatcehre)


Небахат Чехре важи за една од најубавите турски актерки, а освен во манекенство и глума, се проба и во музиката, бидејќи има голем талент и за пеење. Во согласност со нејзиниот карактер, таа најмногу добила улоги на силни и моќни жени.

View this post on Instagram

A post shared by  (@nebahatcehre)


Кога Небахат Чехре ќе ја прашаат како одржува витка линија, таа одговара:

„Немам поим, порано редовно одев во теретана, но често добивав воспаление на грлото, па престанав. Играв тенис додека еднаш не ми се слоши на теренот, потоа се исплашив и го напуштив. Накратко, десет години не практикувам спортски активности, а ниту диети“, рече еднаш актерката, а потоа додаде:

„Имам силен систем на самоконтрола. Можам да јадам многу два или три дена, а потоа целосно го губам апетитот. Денот секогаш го започнувам со појадок, но немам навика да ручам. Не ја прескокнувам вечерата, а измеѓу јадам многу овошје“.

Извор: stil.kurir.rs