Некогаш имаше 155 см и 20 килограми вишок, а сега блеска: Ева Лонгорија ја разгоре фантазијата во Кан со најубавиот гол фустан (ФОТО)

Фото: EPA / SEBASTIEN NOGIER

Многу луѓе ја засакаа преку улогата на Габриела во „Очајни домаќинки“.

Познатата актерка Ева Лонгорија со години е позната како една од најубавите и најхаризматичните актерки во светот. Како и многупати досега на црвениот тепих, таа знаеше да ги истакне своите атрибути и да ги воодушеви сите присутни.

Ева минатата вечер се појави на црвениот тепих во Кан и погодете што - блесна како никогаш досега.

Фото: EPA / SEBASTIEN NOGIER


Таа во оваа прилика избра фустан кој го истакна нејзиното извајано тело, а само еден поглед на оваа неверојатна креација предизвика универзално задоволство.

Ева заслепуваше во полупроѕирен фустан со бела тантела што ѝ се лепеше за телото. Станува збор за фустан на „Elie Saab“, кој го зачини со сребрени обетки. Таа ја повлече косата назад во класична пунџа со прамени кои ѝ паѓаат по лицето.

За француската ривиера избра и црн проѕирен фустан со кој го истакна своето затегнато тело, на кое работеше по раѓањето на синот Сантијаго (4).

Фото: EPA / SEBASTIEN NOGIER


Ева, која е висока 1,55 метри, во бременоста се здебели нешто повеќе од дваесет килограми, кои не брзаше да ги изгуби откако го роди првото и засега единствено дете.

И додека килограмите ни најмалку не ѝ пречеа, јавноста беше многу критична и подла, а актерката трпеше страшни навреди на социјалните мрежи.

А потоа почна да тренира секој ден во приватна теретана и да скока на трамболина и го доведе своето тело до совршенство.

Покрај тоа, таа драстично го промени начинот на исхрана, а многумина тврдат дека Ева никогаш не изгледала поубаво и позадоволно, што го докажала и во Кан.

Извор: glossy.espreso.co.rs