,

Од кај ли да знаевме што ќе доживееме: Синчето на Сања и Слаткар полни една годинка

Познатиот рапер Марко Маринковиќ - Слаткаристика и неговата сопруга, поранешната манекенка Сања Николиќ станаа родители пред точно една година. 

Слаткар тогаш во негов стил соопшти дека станал татко на синчето кое го крстија Моша.

Моша денес полни една годинка.

По повод неговиот роденден, со фотографија од пред породувањето, на која Сања позира со трудничкото стомаче, со зборовите „Од кај ли да знаевме што ќе доживееме?! Џабе кажувавте..“ Сања се присети на периодот пред да се роди Моша.

Поврзани вести:
(ВИДЕО) Направи приспивна песна за синот: Слаткар е супер татко

Слаткар ја објави првата слика со синчето: И ѝ изјави љубов на Сања